legendA

 

Elegantní špion Joe a.k.a Spy Joe se v Česku neobjevil náhodou. Kdepak. Joe nikde není náhodou. Tenhle elegantní agent přišel splnit úkol, který mu byl zadán Soulovou radou starších – ano, tou, která zprostředkovává smlouvy s ďáblem a obchod s dušemi výměnou za nadpozemské ovládnutí strun, klapek, paliček či hlasivek. Úkol zněl jasně. Do Česka bylo třeba přivést Soulovou kapelu nejsilnějšího kalibru! A když něco vyžaduje kalibr, přichází Spy Joe.

Joe zvaný Spy věděl, že je třeba pečlivě vybrat muzikanty, kteří jsou hodni a schopni ujmout se nástrojů a nelehký úkol pod jeho taktovkou splnit.

Bylo třeba vybrat specialisty. Kamil a Honza se za bicí soupravou snad narodili. Hřmot i rafinovaná lehkost, rychlost i dynamika, metronomická přesnost a elegance při výkonu povolání... Joe věděl, že přesně na to kápnul.

"Je třeba rozdunit podlahy a rozvlnit těla – je třeba nekompromisní basová linka", věděl dobře. Joe se vyzná, proto mu bylo jasné, že tuhle misi nemůže svěřit nikomu jinému než Wimpymu. Jeho groove už má na svědomí tisíce úspěšných misí a rozhýbaných boků.

Rytmiku měl Joe posychrovanou jak nikdo v širokým okolí. Teď je třeba dodat zvuk, který nenechá ani jednu kůži v publiku bez husiny. Joe věděl, že je třeba zajít mezi jazzmany a poptat se po Láďovi. I jemu dal nabídku, kterou nelze odmítnout, a vy se tak těšte na žestě, které vás donutí řvát blahem.

Soul ožívá pod černobílými klapkami, Joe ale věděl, že je třeba najít profesionála, který zkrotí víc než jednu sadu sedmi oktáv. Joe nepotřeboval žádné informátory, aby se dopách, že Martin je jediný, kdo v širokém okolí krotí dvě klaviatury naráz a uvádí posluchače do hlučného úžasu. Další specialista byl na svém místě.

Když se Joe toulal posetmělou Prahou, zaujal ho zvuk vycházející ze zapadlého bluesového baru. Nebylo pochyb, takhle zpívá kytara, když na ni hraje Adam. Ohýbání kovových strun do bluesových a soulových zákoutí, to je tajná zbraň tohohle kytarového pistolníka! Joe věděl, že tenhle kousek skládačky zapadá.

Nástrojáři byli na místě a měli nabito ostrýma. Joe věděl, že když je něco Soul, musí to vycházet přímo z duše, tohle nemůže zpívat jen tak někdo a už vůbec ne každý. Je třeba hlas, ve kterém uslyšíte rezonovat všechny své touhy, přání, bolesti, radosti. Všichni, jak tam stáli věděli, že v celé republice neni nikdo jiný, kdo tohle má. Jen Venca zpívá jako opravdový Cocker. Venca nemohl odmítnout. Jeho duše patří Soulu.

"Máme ten pravý chraplák, teď je třeba přimíchat trochu medu", přemítal Joe. Vokalistky vybíral pečlivě, věděl, že špičkový Soul nesnese kompromis. Když uslyšel a uviděl femme fatale Janu a odzbrojující Annu, věděl, že kapela pro splnění téhle mise je připravena.

Tahle parta profesionálních muzikantů je tu, aby z každého večírku, festivalu nebo slavnosti, na kterém vystoupí, udělala exkluzivní místo, dala ze sebe všechno, profesionální přístup, skvělý zvuk a neodmyslitelnou image – dokonalý hudební zážitek. Joe věděl, že to není kapela pro každého, ale pro ty, co mají chuť opravdu něco zažít, slyšet, vidět.

Tak přišel Soul do České republiky!